Checkpoint: Popradské Pleso

Popradské Pleso

Popradské Pleso leží v Mengusovskej doline v nadmorskej výške 1 500 m.n.m a jeho dominantou je rovnomenné jazero Popradské pleso.  Osviežiť, ale aj ubytovať sa tu môžeš v rovnomennom horskom hoteli  alebo v Majláthovej chate. V blízkosti (30 min. chôdze) je situovaný Symbolický cintorín, ktorý je pietnym miestom na pamiatku tých, ktorí nechali svoje životy vo Vysokých Tatrách. Výlet k tradičnému, ľahko dostupnému tatranskému cieľu – Popradskému plesu je vhodný aj pre kočíky a bicykle.

Popradské Pleso je tradičným východiskom pre vysokohorskú túru na Rysy. Trasa dlhá cca  6km vedie  Mengusovskou dolinou k Žabím plesám, Chate pod Rysmi, kde si môžeš oddýchnuť a načerpať nové sily, a ďalej až k vrcholu. Z vrcholových častí Rysov sa ti, po pomerne náročnom výstupe, otvorí prekrásny výhľad na celú panorámu Tatier.

 

Súčasne je tu Virtuálny ŠTART súťažnej bežeckej ČASOVKY.  Gratulujeme všetkým, ktorí sa rozhodli zmerať si sily s ďalšími členmi našej komunity. Pravidlá súťažnej časovky nájdeš v Propozíciách: https://digitalrunandbike.com/propozicie/

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.