Checkpoint: Tichá dolina

Tichá dolina

Naša virtuálna trať vedie z Podbanského cez Tichú dolinu a späť do Podbanského. Tichá dolina je prvou vo Vysokých Tatrách, ak prichádzaš zo západu. Na západe ju lemujú hrebene Liptovských Tatier, na východe Liptovské Kopy, na severe a severozápade štátna hranica s Poľskom.

Dolina sa nevyznačuje typickým vysokohorským charakterom, nie sú v nej horské plesá ani skalné prahy. Zato však ponúka vynikajúce možnosti turistiky a cykloturistiky. Tichá dolina je vďaka asfaltovým cestám s minimálnym stúpaním na cyklo potulky ako stvorená.

V blízkosti sa nachádza ďalšia nádherná dolina – Kôprová, ktorou naša virtuálna trať síce nevedie, ale pri návšteve Vysokých Tatier  ju nevynechaj.  Jej prírodnú scenériu dotvára jediná raftová slovenská rieka Belá. Voda v nej je aj v lete iskrivo ľadová a priezračná. Podľa miestnej povesti, ak sa v Belej umyješ alebo sa z nej napiješ, získaš srdce svojho vyvoleného alebo vyvolenej a navždy budete šťastní.  

V Kôprovej doline nájdeš tu mnohé turistické chodníky, ktoré ťa zavedú k prírodným klenotom – k divokým riekam, plesám i vodopádom. Napríklad aj ku   Kmeťovmu vodopádu, ktorý je najvyšší na Slovensku.

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.