Časté otázky

Čo je to virtuálne podujatie?

Kým „živé“ podujatia majú svoj pevne stanovený termín a miesto, kde sa musíš v danom čase fyzicky postaviť na štart a absolvovať reálnu trať,  virtuálne ti umožňujú absolvovať virtuálne vytýčenú trať odkiaľkoľvek a kedykoľvek v rámci doby ich trvania. Každé virtuálne  podujatie môže mať iné pravidlá.  Niektoré majú stanovený presný deň a svoj výkon musíš absolvovať naraz. Iné ti umožnia svoj výkon absolvovať po častiach v priebehu dlhšieho časového obdobia. Taký je aj Digital Run & Bike. Každé z jeho podujatí je otvorené 6 týždňov.  Svoj výkon  zaznamenáš  cez akúkoľvek športovú appku a nahráš na náš web. Naše podujatia  sa virtuálne odohrávajú na Liptove, Spiši a v Podunajsku. Ty však môžeš behať či bajkovať napríklad na sídlisku, kde žiješ.

Prečo je  Digital Run & Bike nesúťažný?

Máme za to, že virtuálne výkony sa nedajú korektne porovnávať. Zúčastniť sa môžeš kedykoľvek a kdekoľvek. Bez ohľadu na to, či máš radšej rovinky alebo rozmanitosť prírodného terénu. V ideálnom, ale aj drsnejšom počasí. Preto sme sa rozhodli, že Digital Run & Bike bude nesúťažný. Naším  cieľom je motivovať k pravidelnému pohybu a zdravému životnému štýlu. Ak si však súťaživý typ, poteší ťa online štatistika TOP 10 bežcov a cyklistov.

Prečo musím svoje výkony nahrávať, keď nejde o súťaž?  

Pretože máme svoje pravidlá a aj vďaka nim máš z podujatí lepší zážitok. Dokumentácia tvojich výkonov slúži pre tvoju motiváciu, je podkladom pre zaznamenávanie tvojho progresu, dôkazom, že svoj výkon si reálne dosiahol. Organizátor si vyhradzuje právo náhodne kontrolovať korektnosť tvojich záznamov.

Ako si mám vybrať trasu?

V každom podujatí máš na výber 3 dĺžky trás pre bežcov / chodcov a 3 dĺžky trás pre cyklistov . Výber trasy vopred nedeklaruješ. Tvoj cieľ je len v tvojej hlave. Trasu absolvuješ postupne a svojím tempom. Možno dôjdeš ďalej, ako si pôvodne očakával. Tvoje dielčie výkony sa sčítavajú a ty napreduješ po nami vytýčenej virtuálnej ceste Slovenskom a odhaľuješ check pointy na nej ukryté. Informujú ťa o miestnych zaujímavostiach. Po skončení podujatia dostaneš poštou medailu a mailom finišérsku pohľadnicu s tvojím menom a absolvovanou trasou.

Dostanem medailu aj v prípade, ak neabsolvujem aspoň trasu Mini?

Áno, účastnícku medailu zašleme po skončení podujatia každému platiacemu účastníkovi.

Ako sa dostanem do zákazníckej zóny?

Do zákazníckej  zóny vstúpiš  prostredníctvom prístupových údajov, ktoré  ti prídu na mail po úhrade štartovného. Vytvoríš si tu svoj profil, do ktorého nahrávaš svoje výkony, manažuješ svoje trasy a sleduješ dosiahnuté check pointy.

Keď dôjdem do cieľa najdlhšej trasy Maxi, moja účasť na podujatí sa končí?

Zdoláš Maxi výzvu nášho podujatia, dostaneš medailu, ale skončiť nemusíš. Naše „počítadlá trasy“ sú otvorené počas celej dĺžky trvania jednotlivých podujatí. Do posledného dňa každého z nich môžeš na web zaznamenávať svoje výkony a pokračovať, aj keď bez check pointov, lebo tie si odhalil už všetky. Na finišérskej pohľadnici s tvojím menom, ktorú ti pošleme po skončení podujatia, uvedieme dĺžku tvojej reálne absolvovanej trasy. A možno sa dostaneš do stálej štatistiky rekordov Digital Run & Bike.