Checkpoint: Bachledova dolina

Bachledova dolina

Kto by už nepočul o tunajšom Chodníku korunami stromov?  Má dĺžku viac ako 600  max  výška nad zemou je 24 m a veža, ktorá je súčasťou chodníka ponúka výhľad z výšky 32 m na štíty Belianskych Tatier, scenériu Pienin i Zamagurie.

Súčasťou chodníka sú informačné tabule, z ktorých sa dozvieš zaujímavé informácie o faune, flóre, lesoch i ich ochrane či ničivej sile počasia. Počas prechádzky po Chodníku korunami stromov sa môžeš zastaviť na dvoch adrenalínových zastávkach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Na vrchole 32 metov vysokej veže ťa prekvapí adrenalínový pohľad nadol cez pochôdznu sieť. Zábavnú jazdu zažiješ na 67 m dlhom suchom tobogane, ktorý ti cestu nadol skráti na pár sekúnd.

V zime sa sem môžeš vybrať na lyžovačku. Rodinné horské stredisko  BACHLEDKA Ski & Sun na hrebeni Spišskej Magury je vzdialené  30 km od Popradu. Ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán a celosezónnou garanciou snehu. Nájdeš tu aj lyžiarsku školu, ski-servis, požičovňu lyžiarskej výstroje a v ponuke ej aj večerné lyžovanie.

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.