Checkpoint: Liptovský Ján

Liptovský Ján

Liptovský Ján je bránou do turisticky obľúbenej Jánskej doliny. Možno však nevieš, že sa tu nachádza najviac zemianskych kaštieľov v rámci jednej obce, čo je nielen slovenský, ale aj európsky unikát.

Liptovský Ján disponuje kompletným geografickým bohatstvom, ktoré z Liptova robí jeden z najúspešnejších regiónov v cestovného ruchu. Sú tu minerálne termálne pramene, ktoré napájajú kúpalisko a krytý bazén v hoteli Máj. Nechýbajú jaskyne, ktoré sa v dĺžke celkovo 100 km tiahnu po oboch stranách údolia, najznámejšou z nich je Stanišovská jaskyňa. Na zvlnenom horskom teréne si na svoje prídu lyžiari, cyklisti i turisti.

Rodiny s deťmi sem láka aj  Park miniatúr s 18-timi modelmi Slovenských kultúrnych pamiatok. Ďalšou atrakciou je Mincovníčko – Podzemie pod vežami , ktoré sa nachádza v podzemných útrobách pod starými pamiatkovými budovami. Tu máš jedinečnú príležitosť prežiť príbeh života mince od objavenia zlatonosnej rudy, cez jej spracovanie vo vyhni až po razbu mince.

V Liptovskom Jáne by si nemal obísť drevenú Svätojánsku rozhľadňu v štýle ľudovej architektúry, ktorá stojí na mieste, kde si kedysi šľachta robila pikniky v prírode.

https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/liptovsky-jan

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.