Checkpoint: Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Na Štrbskom Plese, ktoré je v nadmorskej výške 1350 m najvyššie položenou obývanou osadou na Slovensku. Virtuálne je cieľom cyklistickej časovky z Podbanského a aj súťažnej bežeckej etapy z Popradského plesa. Detaily nájdeš v propozíciách: https://digitalrunandbike.com/propozicie/

Štrbské Pleso je vďaka rovnomennému ľadovcovému jazeru pokladané za perlu Vysokých Tatier. Pre svoje prírodné podmienky a technické zasnežovanie je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom od novembra do apríla. Ponúka 8 km udržiavaných zjazdoviek a 6 lanoviek a vlekov a 25 km bežeckých lyžiarskych tratí. V roku 1970 sa tu uskutočnili Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach a v rokoch 1999 až 2015 hostilo Štrbské Pleso tri Svetové zimné univerziády. Historickou kuriozitou boli Majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji, ktoré sa v januári 1925 uskutočnili na zamrznutej ploche tunajšieho plesa.

Na Štrbskom Plese sa môžeš zabaviť vo Veveričom lanovom parku s 22 lanovými prekážkami umiestnenými na stromoch vo výške približne 5 metrov. .

Vyhľadávanou atrakciou je počas leta aj člnkovanie na Štrbskom plese, ktoré má viac ako 130-ročnú tradíciu.

Vyhľadávaným neďalekým turistickým cieľom je Vodopád Skok v Mlynickej doline. Je štvrtým najvyšším v Tatrách. Vodopád vznikol vďaka skalnému prahu, nachádzajúcemu sa v nadmorskej výške takmer 1800m a je dobre viditeľný aj zo Štrbského Plesa.

Na Štrbskom Plese nedávno vznikla nová, ale už veľmi vyhľadávaná atrakcia –  vyhliadková veža TATRAS TOWER. Je najvyššie položenou vyhliadkovou vežou v Európe (1367 m.n.m.) a jednou z najvyšších, čo sa jej výšky týka ( 53 m).  Veža je bezbariérová, je možné zapožičať si v nej aj vozíček pre telesne hendikepovaných. Zo svojho vrcholu ponúka úchvatné výhľady na Štrbské Pleso a okolitú prírodu. Pre odvážnych je k dispozícii tobogan, ktorým sa môžeš spustiť z vrcholu veže. Dokonalý zážitok umocní unikátne prekvapenie v podobe Mobilnej aplikácie TATRAS TOWER nemá obdobu ani v rámci Európy, vďaka ktorému sa budete môcť baviť nielen na veži ale aj ďalej v pohodlí vášho domova.

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.