Checkpoint: Tatralandia

Tatralandia

Si v Tatralandii, a ak si BEŽEC alebo CHODEC, v nohách máš už 43 km a pokoril si bežeckú trasu Mini. Gratulujeme! Ak by si bol v Tatralandii “naživo“ mohol by si v tunajšom areáli vodnej zábavy parádne zrelaxovať a tiež si užiť napr. surfovanie na divokých vlnách Surf Waves Tatralandia.

Termálna minerálna voda v bazénoch má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Svojim zložením blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Hneď vedľa Aqua parku Tatralandia môžeš navštíviť unikátny simulátor voľného pádu  a splniť si sen o lietaní! V presklenej letovej komore prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h a môžeš tu zažiť rovnaký pocit voľného pádu,  ako pri zoskoku z lietadla vo výške zo 4 km. Tu však môžeš padať bezpečne, pod dohľadom skúsených inštruktorov.

V tesnej blízkosti Tatralandie je najväčšie drevené bludisko na Slovensku! Rozprestiera na ploche 3 000 štvorcových metrov a jeho priemer je 56 metrov, čo ho radí k najväčším dreveným bludiskám na svete. Aktuálne je labyrint zapísaný v Knihe slovenských rekordov.

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.