Tatranská Lomnica, donedávna samostatná obec, je jednou z najväčších osád na území Vysokých Tatier. Je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom s najväčším prevýšením a najdlhšou zjazdovku na Slovensku, ktorú obsluhujú najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky. Na trase Štart -Skalnaté Pleso premáva 15- miestna gondola. Súčasťou strediska sú aj 3 bežecké lyžiarske trate.
Tunajší Fun park Kamzíkovo je lyžiarskym rajom detí a rodičov, poskytuje aj babysitting, zatiaľ čo sa rodičia môžu bezstarostne lyžovať.
Medzi ďalšie atrakcie patrí Tatrabob – horská dráha pre malých aj veľkých. Nachádza sa neďaleko autobusovej stanice na tzv. Slnečnej lúke. Adrenalínová jazda sa začína v údolnej stanici, kde ťa obsluha zapne bezpečnostnými pásmi a automatický systém ťa po vlečnej dráhe vyvezie na vrcholovú stanicu, odkiaľ sa na bobe zvezieš dolu.
Ak chceš lepšie spoznať tatranskú flóru, navštív Botanickú záhradu tatranskej prírody. Na ploche viac ako 3 hektáre sa rozprestiera nádherná ríša tých najrozmanitejších rastlín národného parku, a to priamo pod holým nebom. Návštevníci si môžu prezrieť až 300 druhov chránených tatranských rastlín. Botanická záhrada je otvorená sezónne, od začiatku mája, do začiatku septembra.
Botanická záhrada je súčasťou Múzea TANAP-u dokumentujúceho ochranu tatranskej prírody a jej históriu.
Lomnický štít síce nie je súčasťou našich virtuálnych tratí, ale ako dominanta nielen Tatranskej Lomnice si zaslúži osobitnú pozornosť . Je druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier a z výšky 2632 m.n.m ponúka panoramatický výhľad na okolité štíty. Na jeho vrchol ťa vyvezie visutá kabínková lanovka, ktorá je technickým unikátom a roky sa pýšila titulom najdlhšej osobnej lanovky na svete. Začala sa budovať v 30-tych rokoch minulého storočia a do plnej prevádzky bolo odovzdaná v roku 1940. Na stavbe pracovalo až 350 ľudí. Dopravu materiálu z Tatranskej Lomnice zabezpečovali 3 nákladné autá, no ďalej museli tony materiálu robotníci vyniesť na svojich chrbtoch alebo na vozíkoch ťahanými koňmi. Červená kabínová lanovka je dodnes jedným zo symbolov Vysokých Tatier a našla miesto aj na našej finišérskej medaile TATRY. Prevýšenie 855 metrov prekoná za 8 a pol minúty. Stanica lanovky na končiari je zároveň spojená s priestormi astronomického a meteorologického pracoviska, ktorého výstavbu umožnila práve lanovka. Od októbra 1940 do konca augusta 1941 vyviezla 711 ton materiálu a observatórium otvorili 19. septembra 1943. Šesťpodlažná budova vrcholovej stanice v nadmorskej výške 2 621 m je najvyšším obývaným miestom na Slovensku. Na vrchole Lomnického štítu dnes nájdeš aj kaviareň Dedo a mini hotelík s ponukou ubytovania.