Checkpoint: Tatranská Polianka

Tatranská Polianka

Dorazil si do jednej z najstarších tatranských osád, s počiatkami už v praveku. V tejto malej obci nájdeš viacero zaujímavostí, napr. Poliankovo  Digitálnu galériu, ktorá je netradičnou galériou. Na ploche 500 m2 ponúka s pomocou moderných technológií ponúka mimoriadny  zážitok z vnímania vystavených diel tým, že spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, hologram, rozšírená realita či tieňohra. Uvidíte tu až 140 m2 projekčných plôch a 120 m2 zrkadiel. Výstavy sú doplnená aj o rôzne interaktívne prvky.

Športovci ocenia tunajšie bežecké lyžiarske trate. Bežecké lyžovanie tu má tradíciu už od. začiatku minulého storočia. Už v roku 1911 tu pľúcny lekár a nadšenec lyžovania, Dr. Guhr zorganizoval medzinárodné majstrovstvá Uhorska v disciplínach: beh na lyžiach, zjazd a krasojazda.

V susednej Novej Polianke je ďalšia zaujímavá atrakcia: Pedal Planet Nová Polianka, ktorá patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Viac ako 110 exponátov z celkového počtu 300 ks je v Galérii Tatry rozdelených do šiestich hlavných skupín. Ponúka viac ako 50 unikátnych autíčok, ktoré sú rozdelené podľa krajiny vzniku: od Talianska cez Nemecko, Rusko, Francúzsko a Veľkú Britániu prejdete k výrobcom v ostatných európskych štátoch. Samostatnou sekciou je luxusná značka Rolls Royce.

Virtuálna prehliadka v Google Earth

Ďakujeme za prihlásenie do newslettera.

Ďakujeme za správu.