Beh: Orava

od 15.6. do 31.8.2022

Zašportuj si fyzicky kdekoľvek,  Virtuálne na Orave.

Nie sme súťaž, sme motivácia.

Vyber si svoju Virtuálnu Výzvu:

Mini:     47 km              Oravská Lesná – Oravský Podzámok

Midi:     89 km              Oravská Lesná – Oravice

Maxi:   138 km             Oravská Lesná – Oravská Polhora

Svoj výkon zaznamenaj  ľubovoľnou   športovou apkou s výstupmi: dátum, dĺžka trasy, dosiahnutý čas, mapka a nahraj ho  vo svojom účastníckom profile do 24 hod. 

Virtuálne trasy na Orave sa otvárajú 15.6.2022,

Akceptujú sa výkony absolvované od tohto dátumu alebo od dátumu registrácie v prípade, ak sa zaregistruješ počas trvania Výzvy Orava.

Z formulára v tvojom profile nám pošli správu o zdolaní Výzvy a my ti pošleme medailu. Naše počítadlá kilometrov zostávajú otvorené až do 31. 8. 2022. Dovtedy môžeš nahrávať svoje výkony, aj ak si už svoju Výzvu dal.

Detailný návod, ako sa zaregistrovať nájdeš v PROPOZÍCIÁCH.

Štartovné:  16 Euro
pri zakúpení celej série zľavu 10 % na celý nákup

V štartovnom podporuješ výsadbu stromov v rámci projektu Milión stromov pre Slovensko.

ORAVA

Región na severe Slovenska v blízkosti hraníc s Poľskom patrí k našim najnavštevovanejším. Jeho prírodnými dominantami sú pohorie Roháče s kryštálovými plesami a vodopádmi, rieka Orava s pôsobivými výhľadmi na Oravský hrad či Oravská priehrada patriaca k najväčším vodným nádržiam na Slovensku. Niekdajší tvrdý život na Orave dokumentuje pôvodná ľudová architektúra i ľudové tradície. Ich súčasťou je  silná goralská kultúra s typickým nárečím i folklórom, ktorá je od roku 202 zapísaná v zozname národného kultúrneho dedičstva.

Orava dala Slovensku viaceré významné osobnosti, napr. kodifikátora prvej slovenčiny  Antona Bernoláka, autora textu slovenskej hymny Janka Matušku, básnika Pavla Országha Hviezdoslava, či režiséra Martina Ťapáka, ktorého filmy často čerpali z krajiny jeho detstva.

Oravou ťa prevedieme prostredníctvom virtuálnych míľnikov, ktoré sa ti budú odomykať postupne s kompletizovaním tvojej výzvy. Neprehliadni ich a popremýšľaj, či si letnú dovolenku nenaplánuješ práve na týchto miestach.

Zaujali sme ťa?

Loading...
Pozri si trasu v Google Maps.